Reklama

Tenisiści zakończyli rozgrywki ligowe

01/09/2014 09:01

Łomżyńska Liga Tenisa Ziemnego dobiegła końca. W dwóch grupach rozgrywkowych wzięło w niej udział 28 zawodników z Łomży i regionu. W niedzielę spotkali się na oficjalnym zakończeniu rozgrywek.

Pięć miesięcy trwały rozgrywki w ramach trzeciego sezonu Łomżyńskiej Ligi Tenisa Ziemnego zorganizowanej przy udziale łomżyńskiego LZS i pod patronatem prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa Zbigniewa Lipskiego. Udział w nich wzięło 28 tenisistów, podzielonych na dwie grupy: 1. Ligę i 2. Ligę. Każdy z zawodników rozegrał 13 meczów, co pozwoliło na wyłonienie najlepszych tenisistów w obu grupach.

W tegorocznych rozgrywkach nie zabrakło niespodzianek. Największą z nich była detronizacja zwycięzcy 1. Ligi z dwóch poprzednich sezonów, Krzysztofa Bułkowskiego. Pogromcą faworyta okazał się pomysłodawca i organizator Ligi, a zarazem instruktor tenisa ziemnego Krzysztof Chełstowski.

Reklama

- Ja dalej nie mogę w to zwycięstwo uwierzyć. Muszę podkreślić, że nie myślałem, że z Krzyśkiem wygram, bo to jednak bardzo dobry zawodnik, który cały czas gra w turniejach tu w regionie u nas i zajmuje tam wysokie miejsca. Ja natomiast tak naprawdę mam tak dużo zajęć tenisa, które prowadzę, że nie mam na to czasu ani zdrowia. Szczerze mówiąc traktuję tę ligę bardziej jako takie oderwanie się od codziennych zajęć treningowych - tłumaczy wciąż pełen emocji Krzysztof Chełstowski.

Oprócz Chełstowskiego, na podium 1. Ligi stanęli Krzysztof Bułkowski i Karol Bikowski, co było drugą z niespodzianek. Bikowski bowiem w poprzednim sezonie awansował z 2. Ligi i grając pierwszy sezon w wyższej grupie od razu znalazł się na podium.

Reklama

Z kolei miejsca na podium 2. Ligi, premiowane awansem do wyższej grupy rozgrywkowej, zajęli Jakub Rogiński, Arkadiusz Rutkowski i Zdzisław Żołowicz.

Dla czwórki zawodników rozgrywki jednak jeszcze się nie zakończyły. Uczestnicy, którzy zajęli 10. i 11. miejsce w 1. Lidze będą musieli bowiem zmierzyć się w meczach barażowych z czwartym i piątym zawodnikiem 2. Ligi. Stawką jest udział w wyższej grupie w przyszłym sezonie. O grę w 1. lidze walczyć będą odpowiednio Tomasz Pisarski (10. miejsce w 1. lidze) i Sławomir Chmielewski (5. miejsce w 2. lidze) oraz Piotr Klewicki (11. miejsce w 1. lidze) i Krzysztof Narewski (4. miejsce w 2. lidze). Rywalizacja prowadzona będzie do dwóch wygranych spotkań.

Reklama

Rozgrywki tenisowe cieszą się w naszym mieście i regionie coraz większym powodzeniem. Rośnie też liczba uczestników Łomżyńskiej Ligi Tenisa Ziemnego. Organizatorzy już planują kolejną edycję tej imprezy...

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości