Komendant miejski PSP w Łomży podpisał umowę na dofinansowanie projektu zakładającego prace termomodernizacyjne w budynku garażowo-magazynowym łomżyńskiej jednostki. Projekt powinien zakończyć się w czerwcu 2021 roku.
Prace związane z projektem pn. „Termomodernizacja budynku garażowo -magazynowego wraz z modernizacją przyłączy energetycznych i cieplnych” obejmowały będą docieplenie ścian, stropodachów i dachów, wymianę okien i drzwi, bram garażowych, instalacji c.o., modernizację instalacji c.w.u., montaż kolektorów słonecznych, modernizację sieci przesyłowych oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne. Zadanie realizowane będzie w budynku garażowo-magazynowym.
Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 1 157 754,35 zł, nastomiast dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obejmie 85% tych kosztów, tj. 984 091,19 zł. Realizacja projektu powinna zakończyć się w czerwcu 2021 roku.