W dniu dzisiejszym Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży zorganizował dzień otwarty dla młodzieży szkół gimnazjalnych. Słynny „Mechaniak” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W godzinach między 10.00 a 14.00 szkołę odwiedziło ponad trzystu gimnazjalistów z Łomży i okolic.
Tego dnia odwiedzający mieli możliwość dokładnego przyjrzenia się dobrze wyposażonym pracowniom technicznym, językowym, multimedialnym czy salom sportowym oraz porozmawiania z przedstawicielami społeczności szkolnej. W "Mechaniaku" gimnazjaliści mogą wybierać pomiędzy liceum, oferującym klasę ogólną oraz językową) a technikum kształcącym w zawodach tj. technik elektryk, technik elektronik, technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa, mechatronik, informatyk czy teleinformatyk.
- Nasza szkoła co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to dla nas - pracowników Mechaniaka ogromny zastrzyk energii do dalszej pracy. Szkoła ma świetnie wyposażone pracownie i bardzo ciekawy program zajęć pozalekcyjnych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - mówi Anna Borkowska, szkolny doradca zawodowy.