W Łomży na Starym Rynku trwa festyn muzyczny SŁONECZNA ESTRADA z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 i trwać będzie do wieczora. O 18.00 zakończy się pierwsza część, a rozpocznie druga czyli koncert zespołu THE FRUITCAKES.
W programie części pierwszej znalazły się prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z łomżyńskich szkół i przedszkoli, występy zespołów wokalnych, tanecznych i teatralnych z MDK-DŚT oraz formacji ze Studia BK STEP, koncert laureatów 8. Festiwalu Piosenki BIG BIT oraz szereg atrakcji, m.in.: Wielki Tor Przeszkód (skakana, rzut do celu, hula hop, układanie wskazanych elementów), Gry XXL (w tym: twister, klasy, mega guma i skakanka), zabawy Bajką Pisane (przebieranie dzieci, które wcielają się w postacie z bajek), konkursy z nagrodami; karaoke, taneczny, recytatorski, zabawy, animacje i konkursy z nagrodami.
O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert THE FRUITCAKES - międzynarodowo-trójmiejskiego zespołu założonego pod koniec 2011 roku przez Kubę Zwolana (wokal, gitara), Lukasa Tymanskiego (wokal, perkusja), Przemka Bartosia (wokal, gitara basowa). W obecnym składzie gra również Tomek Ziętek (wokal, gitara akustyczna). Zespół czerpie inspiracje z muzyki lat 60., z zespołów takich jak The Beatles, Rolling Stones, The Byrds, The Doors, Bob Dylan oraz artystów z wytwórni Motown.