Reklama

Trwa proces Tadeusza W. oskarżonego o próbę zabicia żony

11/02/2025 11:53

Mieszkańcowi Kolna grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

W Sądzie Okręgowym w Łomży trwa proces Tadeusza W. 57-letniego mieszkańca Kolno, który oskarżony jest o to, że wieczorem 22 maja 2024 roku usiłował zabić swoją małżonkę.

Zgodnie z zarzutami postawionymi mu przez prokuraturę mężczyzna miał pobić swoją żonę, a także próbował ją też dusić. Następnie mężczyzna uzbrojony w nóż nie chciał opuścić domu. Konieczna była obecność negocjatorów, którzy namówili oskarżonego do poddania się.

57-latek został oskarżony o uszkodzenie ciała małżonki, a także o usiłowanie zabójstwa.

Reklama

Na proces oczekiwał w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze.

Dzisiaj na sali sądowej wypowiadali się świadkowie. Trójka mężczyzn opisywała oskarżonego jako niezwykle spokojnego i pomocnego mężczyznę, który stronił od alkoholu i skupiał się na pracy przy domu. Jednocześnie świadkowie wskazywali, że relacja małżeństwa popsuła się po tym jak wrócili z Niemiec, gdzie przez kilka lat pracowali. Dodatkowo zeznający wskazywali, że osobom, która przejawiała zachowania agresywne w tym związku, była żona Jagoda.

Reklama

Jeden ze świadków zeznał również, że pokrzywdzona planowała wycofać oskarżenie, jednak z uwagi na jego ciężar nie było to możliwe.

W najbliższy czasie dojdzie do kolejnej rozprawy. Tadeuszowi W. za usiłowanie zabójstwa grozi od 8 lat do dożywocia.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/02/2025 12:01
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama