Przed nami druga edycja Półmaratonu Kurpiowski Pśejåk. Chętni już mogą się zapisywać. W tym roku formuła imprezy będzie rozszerzona.
W ostatnią sobotę wakacji, 27 sierpnia, teren przy Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie i pobliska malownicza dolina Narwi, będą ponownie areną zmagań biegaczy. Na ten dzień organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu wraz z Gminą Nowogród, zaplanowali drugą edycję Półmaratonu Kurpiowski Pśejåk Bieg Szlakiem Schronów Bojowych SGO ”Narew” wraz z biegiem towarzyszącym na 7 km. Mimo że do wydarzenia pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz można się na nie zapisywać. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.aleczas.pl/psejak
W tym roku zawody zostaną rozszerzone o dodatkowe dyscypliny - marsz nordic walking na dystansie 5 km oraz biegi dla dzieci na 200, 600 i 800 metrów w zależności od wieku. Natomiast trasa będzie analogiczna do zeszłorocznej. Marsz nordic walking rozpocznie się ok. godz. 14.00, natomiast biegi ok. 15.00. Całość zakończy się podobnie jak przed rokiem koncertem zespołu "Leczsami" i ogniskiem, przy którym w piknikowo-biesiadnej atmosferze będzie można powspominać to sobotnie popołudnie.
Najlepsi zawodnicy w kategoriach open otrzymają tradycyjnie pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. W tym roku przewidziano również nagrody w kat. wiekowych K/M na dystansie głównym (21 km). Każdy uczestnik po biegu może wziąć udział w loterii z nagrodami.

Trasa półmaratonu

Trasa nordic walking
Źródło: Gmina Nowogród