Wczoraj od godzin porannych prowadzono kontrole na drogach powiatu, których celem było sprawdzenie trzeźwości kierowców. Łącznie skontrolowano aż 738. kierowców.
Przeprowadzone badania trzeźwości u kierowców miały miejsce w różnych punktach na drogach powiatu. Trzy osoby spośród 738. przebadanych, prowadziły pojazd po spożyciu alkoholu. Rekordzista miał prawie 1,3 promila.
- 23-latek kierujący bmw wydmuchał niemal 0,3 promila alkoholu w organizmie. Tyle samo wykazało badanie u 69-letniego kierowcy mercedesa. Rekordzistą okazał się 51-letni kierowca bmw. Badanie alkomatem wykazało że ma on niemal 1,3 promila alkoholu w organizmie - informuje KMP Łomża.
Jak informuje policja, wszyscy trzej kierowcy stracili prawa jazdy. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem.
W przyszłości ponownie będą prowadzone tego typu kontrole.
źródło: KMP Łomża
źródło zdjęć: KMP Łomża