Reklama

Trzeźwy 15-latek w passacie, pijany 25-latek w audi. Tak wyglądał świąteczny weekend na drogach Łomży i regionu!

06/04/2021 12:13

Podczas świątecznego weekendu łomżyńscy policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za "kółko" będąc pod wpływem alkoholu. Na drogach naszego regionu doszło 10 kolizji i 2 wypadków. Jeden został spowodowany przez 15-letniego "kierowcę" passata, sprawcą drugiego okazał się pijany 25-latek, który rozbił audi mając blisko 1,8 promila.

Jak wyglądał świąteczny weekend na drogach Łomży i regionu? 

- Już w Wielki Piątek policjanci interweniowali, w stosunku do między innymi 36-latka kierującego renaultem. Mężczyzna został zatrzymany przez świadków po tym, jak "zataczając się" wsiadł do pojazdu i próbował odjechać. Po badaniach alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w swoim organizmie - przekazuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Kolejny kierowca został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę. Funkcjonariusze z "drogówki" dostali wezwanie do kolizji na terenie gminy Jedwabne, gdzie okazało się, że  kierujący volkswagenem 27-latek, podczas wyprzedzania uszkodził inny pojazd. 

Reklama

- W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że 27 – latek kierował mimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie alkomatem pokazało blisko 1,9 promila.

Kolejnych czterech nieodpowiedzialnych kierujących, zatrzymanych zostało w świąteczną niedzielę.  Z policyjnej relacji wynika, że jako pierwszy, na terenie gminy Łomża, wpadł 53-latek kierujący rometem.

- Mężczyzna pomimo, widocznej trudności z utrzymaniem równowagi i z wyczuwalną wonią alkoholu odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie. Została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu we krwi - informuje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji.

Reklama

Kolejnym zatrzymanym okazał się 71-latek jadący przez gminę Piątnica, ktory "wydmuchał" ponad 2,5 promila, a do tego kierował skodą pomimo sądowego zakazu. 

Mundurowi interweniowali też w sprawie wypadku, do którego doszło na terenie gminy Łomża.

- Tam kierujący audi 25 – latek wypadł z drogi i dachował. Okazało się, że kierował mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

O wypadku informowaliśmy tutaj: Dramatyczny wypadek w Czaplicach. Trzy osoby w szpitalu [FOTO]

Reklama

Tego samego dnia doszło do kolejnego groźnego zdarzenia, ale tym razem na moście Hubala w Łomży.. Siedzący za kierownicą passata 15-latek doprowadził tam do czołowego zderzenia z golfem.

- 15 - latek był trzeźwy, trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia szczegółowo wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

O wypadku informowaliśmy tutaj: Wypadkowa niedziela. 15-latek za sterami passata [FOTO]

Za kierownicę pod wpływem alkoholu wsiadł też 40-latek, który został zatrzymany na jednej ze stacji paliw, po zgłoszeniu przez obsługę, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci wyczuwali od niego silną woń alkoholu, ale mężczyzna odmówił badania na trzeźwość. Pobrano od niego krew do badań. 

Reklama

Policjanci wyjeżdżali też do 10 kolizji drogowych.

- Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego - relacjonuje policja.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości