Młode reprezentacje Polski, Grecji, Kolumbii i Turcji rozegrają mecze na łomżyńskim stadionie w ramach piłkarskiego Turnieju Czterech Narodów. To cykliczna impreza organizowana przez UEFA, a spotkania przy ul. Zjazd będzie można obejrzeć od 31 marca do 4 kwietnia.
Od 31 marca do 4 kwietnia na stadionie miejskim przy ul. Zjazd rozegrane zostaną dwa mecze w ramach organizowanego przez UEFA Turnieju Czterech Narodów. Na płycie boiska zobaczymy reprezentacje U-16: Polski, Grecji, Kolumbii i Turcji. Zmagania będą miały charakter towarzyski.
Spotkania reprezentacji zostaną rozegrane w Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem. W każdym z miast kibice obejrzą po 2 pojedynki, w tym jeden reprezentacji Polski prowadzonej przez Marcina Dornę.
- Szykuje się nam bardzo ciekawa impreza piłkarska, bo przyjazd jakiejkolwiek drużyny reprezentacji Polski wzbudza zawsze emocje. Będzie to również dobra promocja Łomży – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.
Międzypaństwowe mecze w Łomży były rozgrywane już w przeszłości. Trzy lata temu Łomża gościła kadrę U-15, w 2017 roku mecz rozegrała tu reprezentacja Polski kobiet.
Jak stwierdził Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, Łomża jest dobrym i sprawdzonym miejscem do rozgrywania meczów międzypaństwowych na poziomie reprezentacyjnym.