Reklama

Uczcili powstanie "Solidarności". VIDEO

31/08/2011 12:46

Dokładnie 31 lat temu, 31. sierpnia 1980 roku powstał Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy "Solidarność". Dziś łomżyńscy radni uczcili tę chwilę przyjęciem stanowiska i brawami.

- Zabiegałem u przewodniczącego rady o to, by udało się takie stanowisko przyjąć podczas dzisiejszej sesji- mówi Henryk Piekarski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze Oddział w Łomży. - Wiem, że nie we wszystkich miastach udało się taką inicjatywę przeprowadzić...

Łomżyńscy radni stanowisko z okazji 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność" przyjęli przez aklamację i uczczili brawami.

Oto jego treść:

"31 lat temu "Solidarność" położyła jeden z fundamentów pod wolną Polskę i Europę Wschodnią.

Reklama

Ludzie z tego ruchu stanęli w obronie swoich praw i suwerenności. Przeciwstawili się systemowi, który przez kilkadziesiąt lat deptał godność ludzką i utrzymywał w jarzmie zniewolenia Polskę i inne kraje Środkowej i Wschodniej Europy. Nikt wówaczas nie śmiał marzyć, że te sierpniowe dni dadzą początek lawinie zdarzeń, zmieniających na zawsze historię Polski i innych narodów.

Dziś, w 31. rocznicę tych wydarzeń- Rada Miasta Łomża, pamiętając o wielkim narodowym zrywie "Solidarności" świadoma jej dziedzictwa moralnego i historycznego, składa hołd i podziękowanie wszystkim tym, którzy w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku pod sztandarami "Solidarności" podjęli wysiłek wolnego myślenia i działania na rzecz wolnej, demokratycznej Polski i naszego regionu".

Reklama

Stanowisko podpisał Maciej Borysewicz, przewodniczący łomżyńskiej rady, a wygłosił je radny Henryk Piekarski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości