Reklama

Uczelnie z Łomży gorsze niż przed rokiem?

19/05/2011 12:17

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości spadła o jedno miejsce, Wyższa Szkoła Agrobiznesu aż o osiem. Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego jest aż 37. wśród pięćdziesięciu niepublicznych uczelni licencjackich- wynika z najnowszego Rankingu Uczelni Wyższych, przygotowanego przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy". To najbardziej wiarygodny ranking i "egzamin" wielu szkół wyższych.

Ranking porównuje szkoły w różnych kategoriach. Osobne zestawienia tworzone są dla uczelni państwowych, osobne dla prywatnych. Na każdej z list łomżyńskie uczelni znalazły się jednak niżej, niż rok temu.
Najwyższy spadek zanotował "Jański"- aż o 15 miejsc. WSA, w ubiegłym roku na miejscu 15., teraz znalazła się na 23.
Dużo powodów do radości mają za to studenci PWSIiP. Szkoła zajęła siódme miejsce w kraju w kategorii państwowych wyższych szkół zawodowych. Co prawda to spadek o jedno miejsce w porównaniu z ubiegłym rokiem, ciągle jednak łomżyńska "państwówka" oceniana jest dość wysoko.

Szkoła najwięcej punktów procentowych (82,89) uzyskała za siłę naukową oraz innowacyjność. Ciągle bardzo mały jest jednak prestiż uczelni- oceniany zaledwie na 5,23 pkt. Pierwsze miejsce w tej
kategorii zajęła PWSZ im. Prezydenta St. Wojciechowskiego w Kaliszu.

W rankingu "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw" szkoły oceniane są wg kilku kryteriów. Punkty otrzymują za prestiż, siłę naukową, warunki studiowania, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Wśród uczelni akademickich oceniana jest także efektywność naukowa. Na szczytach listy niepodzielnie, od lat króluje Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Trzecia jest Politechnika Warszawska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości