Reklama

Uczniowie "Drzewnej" na wymianie polsko-niemieckiej w Billberge [FOTO]

01/06/2015 05:50

Od 26 maja do 2 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych uczestniczą w XVIII edycji wymiany młodzieży polsko-niemieckiej. Współpraca „Drzewnej" ze szkołą zawodową z Niemiec trwa od 1998 r. i jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży z Poczdamu z siedzibą w Warszawie oraz Urzędu Miasta w Łomży.

Podczas tegorocznej wymiany 10 uczniów z łomżyńskiej szkoły wraz z ich niemieckimi rówieśnikami z Billberge pracuje nad realizacją projektu, wykonując dębowy stół i ławkę oraz nad upiększaniem starej betonowej bryły przy Domu Matek z Dziećmi. Uczniowie nie tylko pracują fizycznie, ale uczestniczą również w zajęciach integracyjnych, grach i zabawach. Uczestniczyli w towarzyskim meczu piłki nożnej z reprezentacją szkoły w Billberge, gdzie łomżyńska drużyna odniosła sukces. W czasie ich pobytu w Niemczech mieli też okazję zwiedzić stocznię w Gethin, jak i pobliskie mniejsze miasta Stendal i Tangermunde.

Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży jest jedną z nielicznych szkół w Polsce, która tak długo uczestniczy w projekcie partnerstwa szkół z Polski i Niemiec. Dzięki wymianie, młodzież zapoznaje się z kulturą, tradycją i stylem życia Niemców, poznaje funkcjonowanie niemieckiej szkoły, doskonali umiejętności językowe. Przekazuje swoim rówieśnikom informacje o naszej małej ojczyźnie – Łomży poza granicami kraju. Nie byłoby to wszystko możliwe bez zrozumienia i wsparcia ze strony włodarzy naszego miasta, którzy od tylu lat starają się pomagać w organizacji wymiany, zbliżającej się dużymi krokami do „pełnoletniości".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości