Reklama

Uda się za rok?

16/09/2011 05:00

Pół punkta zabrakło Łomży i miastom współpracującym do zakwalifikowania się do projektu Summa, który zakładał rozwój ekologicznego transportu miejskiego. O dotację starało się dwadzieścia krajów Unii Europejskiej.

Do projektu Summa- Zrównoważona Mobilność w małych i średnich miastach Łomża przystąpiła we współpracy z miastem Donostia San Sebastian z Hiszpanii (które złożyło do Komisji Europejskiej wniosek o dofinansowanie projektu), oraz włoskim Treviso i miejscowością Karlove Vary z Czech.

- Dla naszego miasta głównym celem tego projektu był rozwój zrównoważonego transportu miejskiego w Łomży- informuje Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi Urzędu Miasta w Łomży.

Łomża chciała m.in. zmniejszyć wykorzystanie w komunikacji samochodów prywatnych, a wypromować ekologiczniejszy transport miejski oraz poprawić ścieżki rowerowe. Zmienić miało się też zarządzanie mobilnością w mieście.

Reklama

Wartość wspólnego projeku wyniosła 12,6 mln euro, z czego Łomżę zaproponowane rozwiązania kosztowałyby 2,9 mln euro. Na ponad połowę tej sumy miasto miało dotać dotację.

Niestety, projektowi opracowanemu przez Łomżę i inne miasta Unii zabrakło pół punkta- zdobyliśmy 9,5 pkt na 10 możliwych.

- Nie rezygnujemy z tego projektu i już zgłosiliśmy akces do przyszłorocznego naboru. Wykorzystując zdobyte doświadczenie, chcemy jeszcze lepiej przygotować się do jego realizacji -  mówi wiceprezydent Beniamin Dobosz.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości