Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej i niepewności w kraju i na świecie uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży mieli okazję zdobycia nowych umiejętności w ramach międzywojewódzkiego projektu finansowanego ze środków PFRON: „Zwiększanie samodzielności osób niepełnosprawnych – szkolenia żeglarskie połączone z warsztatami szkutniczymi”
W ramach szkolenia odbyły się dwa 12-dniowe obozy w integracyjnym ośrodku żeglarskim YC „Arcus” w Rajgrodzie – jeden pod koniec sierpnia drugi w październiku. Obozy organizowane w „reżimie sanitarnym” były trochę inne niż organizowane w poprzednich latach – do końca było mnóstwo pytań: „Czy wszyscy beneficjenci są zdrowi?”, „Czy uczestnicy są bezpieczni?”, „Kiedy nosimy maseczki?” itp… itd…
Ostatecznie udało się. 16 października zakończył się drugi obóz. Była stała opieka lekarza nad beneficjentami, codzienny pomiar temperatury, mycie i dezynfekcja rąk oraz, od 10 października 2020 roku, maseczki na pomostach. Pozostały miłe wspomnienia i przyjaźnie.
Uczestnicy szkolenia dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.