Policjanci wyjaśniają sprawę kradzieży, do której doszło na ul. Żeromskiego w Łomży. Zniknął katalizator
Policjanci otrzymali zgłoszenie o 7:15. Nieustalone dotąd osoby ukradły katalizator z toyoty zaparkowanej przy ul. Żeromskiego w Łomży. Wartość strat właściciel oszacował na 9 tysięcy złotych. Sprawą zajmuje się policja.
Kradzież katalizatora to szybka i zyskowna akcja. Złodziej jest w stanie wymontować go w zaledwie kilka minut, a dzięki zawartym w nim metalom szlachetnym można sprzedać go za niemałe pieniądze. O kradzieży katalizatora kierowcy orientują się najczęściej po odpaleniu auta. Zamiast typowego dla danego modelu dźwięku można usłyszeć wtedy głośne buczenie.