Koszykarki UKS 4 Łomża (rocznik 2014 i młodsze) mają za sobą znakomity występ w ogólnopolskim turnieju koszykówki dziewcząt. Podopieczne Marcina Piotrowskiego i Aleksandry Olszewskiej w świetnym stylu awansowały do finału rozgrywek. Za chwilę finał!
Zespół z Łomży od pierwszego spotkania pokazywał swoją siłę, dominując zarówno w fazie grupowej, jak i w półfinale. Turniej rozpoczął się dla UKS 4 od spektakularnego zwycięstwa nad UKS 1 Nidzica aż 55:5. W kolejnym meczu łomżanki zmierzyły się z mocniejszym przeciwnikiem, UKS Piątka Ostrów Wielkopolski, jednak i tym razem nie dały szans rywalkom, wygrywając 63:28.
Najwięcej emocji przyniósł mecz z drużyną Wataha Basketball Rumia. Choć rywalki postawiły trudniejsze warunki, UKS 4 Łomża po raz kolejny wyszły z opresji zwycięsko – 57:24. Dzięki trzem wygranym spotkaniom łomżanki zajęły pierwsze miejsce w grupie i awansowały do półfinału.
W sobotnim starciu o finał UKS 4 Łomża ponownie zachwycił skutecznością oraz zespołową grą, gromiąc drużynę Bryza Kolbudy 76:16. Tym samym zespół zapewnił sobie miejsce w wielkim finale turnieju.
Decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:30. Rywalkami UKS 4 Łomża będą koszykarki z Sokołowa Podlaskiego. Stawką meczu są złote medale i tytuł mistrza ogólnopolskiego turnieju.
W skład drużyny UKS 4 Łomża wchodzą: Aniela Nowacka, Klara Wybraniak, Zuzanna Piotrowska, Zuzia Grabowska, Zosia Fraszczyk, Gabriela Piotrowska, Oliwia Załęcka, Ania Trzonkowska, Zosia Pupik, Zuzia Żyznowska, Julia Zalewska, Aleksandra Wysocka, Zuzia Taraszkowska, Patrycja Laszkowska, Zuzia Zduńczyk oraz Danusia Zapert. Trenerami zespołu są Marcin Piotrowski i Aleksandra Olszewska.
Transmisja finału dostępna jest on-line. Warto włączyć relację i kibicować młodym zawodniczkom z Łomży w ich najważniejszym meczu turnieju!
Link do meczu znajduje się TUTAJ.