Koszykarki UKS 4 Łomża w imponującym stylu rozpoczęły zmagania w Ogólnopolskim Turnieju w Płocku.
Podopieczne trenera Marcina Piotrowskiego odniosły dwa efektowne zwycięstwa, pokazując dominację zarówno w obronie, jak i w szybkim ataku.
Na otwarcie turnieju łomżanki pokonały Akademię Koszykówki Kusy Łomianki aż 74:11, demonstrując świetną dyspozycję na całej długości parkietu. Przed drugim spotkaniem szkoleniowiec nie ukrywał, że rywalizacja z UKS-em Basket 47 Białystok może być wymagająca.
- Chcemy utrzymać energię i tempo z pierwszego meczu. Dziewczyny wiedzą, co mają grać, i liczę, że to przełożą na parkiet - mówił przed starciem trener Marcin Piotrowski.
Jak się okazało, jego zawodniczki wykonały plan w sposób absolutnie spektakularny. UKS 4 Łomża rozbił przeciwniczki 73:2, nie pozostawiając najmniejszych wątpliwości, kto dominował na parkiecie.
Po meczu trener Piotrowski nie krył satysfakcji.
- To wynik, który robi wrażenie, ale przede wszystkim cieszy mnie styl. Dziewczyny grały bez kompleksów, agresywnie w obronie i z dużą pewnością siebie. Widać, że zaczyna procentować nasza praca z treningów - podkreślał szkoleniowiec.
Dodał również, że mimo wysokiego zwycięstwa zespół musi pozostać skoncentrowany.
- Turniej jest długi. Każdy kolejny mecz to nowe wyzwanie. Musimy utrzymać pokorę i jakość gry - dodaje.
W sobotę o godz. 11:30 UKS 4 Łomża zmierzy się z drużyną z Olsztyna, która co ciekawe, zgłosiła do turnieju starszy rocznik, co zapowiada zupełnie inny poziom fizyczności i doświadczenia.
Skład UKS 4 Łomża: Klara Wybraniak, Maja Bronowicz, Zofia Fraszczyk, Martyna Przewodek, Danuta Zapert, Patrycja Laszkowska, Zuzanna Taraszkowska, Zofia Pupik, Zuzanna Żynowska, Julia Zalewska, Aleksandra Wysocka, Zuzanna Piotrowska, Gabriela Piotrowska, Oliwia Załęcka, Anna Trzonkowska. Sztab trenerski: Marcin Piotrowski, Aleksandra Olszewska, Mariusz Komorowski.