Reklama

UKS 4 Łomża z dobrymi grami! Piotrowska, Kuczyńska, Nowak z nagrodami! [FOTO]

15/12/2025 13:55

13 grudnia, w Łomży odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki „Razem od Dekady”, zorganizowany z okazji jubileuszu dziesięciolecia działalności klubu UKS 4 Łomża. Wydarzenie zgromadziło najmłodsze adeptki koszykówki z różnych części kraju i stało się prawdziwym świętem sportu oraz wspólnej zabawy.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny: gospodynie z UKS 4 Łomża, UKS Jedynka Nidzica, zespół z Sokołowa Podlaskiego oraz KS Trójka Żyrardów. Zawody były przeznaczone dla dziewcząt z rocznika 2016 i młodszych i rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Głównym celem turnieju była promocja aktywności fizycznej i popularyzacja koszykówki wśród najmłodszych zawodniczek, a także stworzenie okazji do zdobycia pierwszych sportowych doświadczeń. Z tego względu organizatorzy zrezygnowali z oficjalnej klasyfikacji końcowej oraz liczenia wyników, stawiając przede wszystkim na radość z gry i integrację uczestniczek.

Reklama

Po zakończeniu zmagań trener UKS 4 Łomża, Michał Piotrowski, nie krył dumy ze swoich podopiecznych.

-  Jestem zachwycony tym, jak dobrze zaprezentowały się dziewczynki z mojego zespołu. Dla wielu z nich był to pierwszy taki turniej, a mimo to pokazały ogromne zaangażowanie, odwagę i sportowy charakter. Jestem przekonany, że rośnie nam kolejne pokolenie, które w przyszłości zapełni klubową gablotę pucharami zdobywanymi na zawodach ogólnopolskich - podkreślił szkoleniowiec.

Podczas turnieju przyznano jednak wyróżnienia indywidualne. Tytuł MVP Turnieju otrzymała Gabriela Piotrowska. W najlepszej piątce zawodów znalazły się Izabela Kuczyńska oraz Antonina Nowak, natomiast nagrodę dla najlepszej zawodniczki drużyny zdobyła Zuzanna Piotrowska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości