Z imponującą determinacją i konsekwencją młode koszykarki UKS 4 Łomża odnotowały trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju w Płocku dla drużyn z rocznika 2014.
W sobotnie popołudnie zespół z Łomży pokonał KKS Olsztyn 57:39, choć rywalki przewyższały je warunkami fizycznymi i doświadczeniem. Spotkanie od pierwszych minut było niezwykle wymagające. Zawodniczki z Olsztyna narzucały twardy styl gry, jednak łomżynianki odpowiedziały ambitną obroną, skuteczną komunikacją i konsekwentnie realizowanym planem.
W kluczowych momentach działała przede wszystkim zespołowość: szybkie podania, odwaga w podejmowaniu decyzji oraz walka o każdą piłkę. Uwagę kibiców przyciągały również nowe, czarno-czerwone stroje, które jak podkreśla sztab, dodały drużynie dodatkowej energii i pewności siebie.
Marcin Piotrowski podkreślał skalę wyzwania. - To był mecz ogromnej walki. Graliśmy z fizycznie mocniejszym i starszym zespołem, ale nasze dziewczyny odpowiedziały charakterem i odwagą. Jestem z nich bardzo dumny - przyznał.
Aleksandra Olszewska zwróciła uwagę na dojrzałość zespołu. - Drużyna zagrała dziś niezwykle dojrzale. Zespołowość, komunikacja i determinacja. To dało nam zwycięstwo. Każda zawodniczka wniosła coś ważnego - mówi.
Triumf nad KKS Olsztyn dał koszykarkom drugie miejsce w grupie. Już dziś o godz. 19:00 zespół powalczy o awans do finału, mierząc się z MKS MOS Konin.