Reklama

UKS 4 Łomża z trzecim zwycięstwem. Czas na półfinał!

Z imponującą determinacją i konsekwencją młode koszykarki UKS 4 Łomża odnotowały trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju w Płocku dla drużyn z rocznika 2014. 

W sobotnie popołudnie zespół z Łomży pokonał KKS Olsztyn 57:39, choć rywalki przewyższały je warunkami fizycznymi i doświadczeniem. Spotkanie od pierwszych minut było niezwykle wymagające. Zawodniczki z Olsztyna narzucały twardy styl gry, jednak łomżynianki odpowiedziały ambitną obroną, skuteczną komunikacją i konsekwentnie realizowanym planem. 

W kluczowych momentach działała przede wszystkim zespołowość: szybkie podania, odwaga w podejmowaniu decyzji oraz walka o każdą piłkę. Uwagę kibiców przyciągały również nowe, czarno-czerwone stroje, które jak podkreśla sztab, dodały drużynie dodatkowej energii i pewności siebie.

Reklama

Marcin Piotrowski podkreślał skalę wyzwania. - To był mecz ogromnej walki. Graliśmy z fizycznie mocniejszym i starszym zespołem, ale nasze dziewczyny odpowiedziały charakterem i odwagą. Jestem z nich bardzo dumny - przyznał.

Aleksandra Olszewska zwróciła uwagę na dojrzałość zespołu. - Drużyna zagrała dziś niezwykle dojrzale. Zespołowość, komunikacja i determinacja. To dało nam zwycięstwo. Każda zawodniczka wniosła coś ważnego - mówi.

Triumf nad KKS Olsztyn dał koszykarkom drugie miejsce w grupie. Już dziś o godz. 19:00 zespół powalczy o awans do finału, mierząc się z MKS MOS Konin.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości