Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży rozegrana została V edycja Turnieju Minikoszykówki chłopców z rocznika 2002 i młodszych. W gronie siedmiu drużyn uczestniczących w turnieju, Łomżę reprezentowały ekipy UKS „Łomżyczka 10” Łomża i gospodarz UKS „Dziewiątka” Łomża. Bardzo dobrze zaprezentowali się szczególnie młodzi koszykarze "Dziewiątki". którzy zajęli drugie miejsce.
W turnieju zorganizowanym w ramach trwającego w naszym mieście Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, udział wzięły drużyny PKS „Sokół” Grodno, UKS „Trójka” Nidzica, UKS „Trójka” Działdowo, MOSiR Bielsk Podlaski, UKS „Basket 47” Białystok, UKS „Łomżyczka 10” Łomża i UKS „Dziewiątka” Łomża. Zwycięzcą rozgrywek okazał UKS „Basket 47” Białystok, który jednak w bezpośrednim meczu został pokonany przez drugi w turnieju UKS "Dziewiątka" Łomża. Na szóstym miejscu znalazł się zespół UKS „Łomżyczka 10” Łomża.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. UKS „BASKET 47” BIAŁYSTOK
2. UKS „DZIEWIĄTKA” ŁOMŻA
3. UKS „TRÓJKA” DZIAŁDOWO
4. UKS „TRÓJKA” NIDZICA
5. MOSiR BIELSK PODLASKI
6. UKS „ŁOMŻYCZKA 10” ŁOMŻA
7. „ISKRA” KONSTANTYNÓW (PK)