Dziś została zamknięta połowa ulicy Piłsudskiego od Al. Legionów do Spokojnej. Od jutra rusza zaś remont ronda Solidarności przy Galerii Stokrotka. Korki czekają nas przez najbliższe kilka miesięcy.
Tymczasowa organizacja ruchu drogowego na fragmencie ul. Piłduskiego – pomiędzy jej skrzyżowaniem z Aleją Legionów, aż do wjazdu do firmy „Mackiewicz” będzie obowiązywać do końca czerwca. Ruch drogowy odbywać się będzie przy połowicznym zamknięciu jezdni tylko od al. Legionów do ul. Spokojnej - informuje łomżyński Urząd Miasta.
Od jutra ruszy zaś przebudowa ronda Solidarności.
Z ruchu wyłączony zostanie odcinek ul. Zawadzkiej od ronda „Solidarności” do ul. Niemcewicza. Kierowcy jadący ul. Zawadzką od ul. Sikorskiego, na rondzie nie będą mogli jechać na wprost, a jedynie będą mogli skręcić w prawo lub w lewo).
Poruszający się samochodami ul. Piłsudskiego od strony Al. Legionów będą mogli pojechać przez rondo prosto lub skręcić w lewo w ul. Zawadzką.
Kierowcy jadący ul. Piłsudskiego z kierunku Szosa Zambrowska – pojadą tylko prosto lub będą mogli skręcić w prawo.
Pojazdy wyjeżdżające z ul. Niemcewicza i por. Łagody nie będą mogły skręcić na rondo Solidarności – jedynie mogą jechać prosto lub w kierunku ul. Przykoszarowej.
Dla ruchu będzie zamknięta jedna jezdnia ul. Piłsudskiego na obecnym rondzie „Solidarności”. Zostaną wykonane tymczasowe przejazdy z płyt przez pasy zieleni przy skrzyżowaniu z ul. Małachowskiego oraz przez zjazdem do „Kauflandu”. Przejechać przez rondo można będzie jedną jezdnią.
Prace przy przebudowie ronda potrwają do końca lipca.
Do tego czasu trzeba przygotować się na spore utrudnienia na drodze. Przeszkadzać będą nie tylko korki, ale i całkowiota reorganizacja ruchu. Dlatego łomżyński ratusz już teraz apeluje o wyrozumiałość i zwrócenie uwagi na nowe znaki drogowe.