Reklama

Ul. Zjazd. Zatrzymany kierowca tira po spożyciu alkoholu

25/07/2024 09:44

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku, we współpracy z pracownikami Biura Kontroli Opłat Elektronicznych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców na ul. Zjazd w Łomży.

Podczas jednej z kontroli, w ubiegły wtorek, inspektorzy zatrzymali kierowcę ciężarówki przewożącej torf z Łotwy do Czech. Test urządzeniem AlcoBlow wykazał podejrzenie spożycia alkoholu przez kierującego. W związku z tym na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji.

Dalsze badania, przeprowadzone przez policjantów, potwierdziły obecność alkoholu w organizmie kierowcy. Pierwsze badanie alkosensorem wykazało 0,15 mg/L, a drugie 0,13 mg/L alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został przekazany policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.

Reklama

Przeprowadzona akcja jest częścią działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Regularne kontrole trzeźwości mają na celu eliminowanie zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu, co jest jednym z kluczowych elementów prewencyjnych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości