Reklama

Umowa na bulwary podpisana- GALERIA FOTO

11/02/2011 09:52

Umowę na realizację pierwszego etapu budowy łomżyńskich bulwarów podpisał dziś prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski z przedstawicielami firmy WARBUD. Pierwszy fragment długo oczekiwanych bulwarów będzie nas kosztował ok. 14 milionów złotych.

- Dziś jest historyczny moment dla naszego miasta. Podpisujemy umowę na realizację I etapu nadnarwiańskich bulwarów. Przez wiele lat były one w sferze marzeń i powszechnych oczekiwań mieszkańców. Zagospodarowanie bulwarów i zwrócenie miasta w stronę rzeki, spowoduje, że mieszkańcy będą mogli wypoczywać i spędzać wolny czas właśnie nad Narwią - powiedział przed podpisaniem umowy prezydent Mieczysław Czerniawski.

WARBUD zbuduje nam nadrzeczny bulwar wraz z portem rzecznym i przystanią pasażerską.Bulwary, na które łomżyniacy czekają już od kilkudziesięciu lat, mają zająć cały pas nadrzeczny od nowego do starego mostu. Prace podzielone zostały na etapy. Pierwszy etap budowy bulwarów ruszy w sierpniu. Związane jest to z okresem lęgowym ptaków.

Reklama

WARBUD wybuduje ścieżkę rowerową, trakt pieszy, marinę i niezbędne obiekty za 13.861.227,84 złotych. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2012 roku.

Całość inwestycji będzie realizowana przy wsparciu unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama