Poprzez Halowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany w dniu 11 listopada, MOSiR uczcił 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do turnieju zgłosiło się aż 16 zespołów, grających na codzień w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej. Zwycięzcą turnieju została drużyna UniGlass. Nagrody przyznano także najlepszym zawodnikom.
11 listopada o godz. 9:30 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich uczestnicy i kibice odśpiewali Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, po czym przystąpili do rozgrywek. Mecze grupowe oraz ćwierćfinałowe rozgrywane były systemem 1 x 12 minut. Półfinały, mecz o III miejsce i finał - systemem 2 x 10 minut.
W turnieju rywalizowało aż 16 zespołów, które grają na co dzień w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Drużyny podzielono na grupy w drodze losowania. Po zaciętych meczach, w ćwierćfinale znalazły się drużyny: DeSeniors, Demed, Trójkąt, BTS Szymańscy, Planet Cash, UniGlass, KS Biel Sonarol Jeziorko i Dantex.
W spotkaniach półfinałowych Trójkąt wygrał z drużyną DeSeniors aż 4:0. Uniglass pokonał KS Biel Sonarol Jeziorko 2:0. Mecz o III miejsce zakończył się wynikiem 3:2 dla DeSeniors, którzy pokonali w spotkaniu zespół KS Biel Sonarol Jeziorko. W meczu finałowym padła tylko jedna bramka, która zapewniła zwycięstwo nad drużyną Trójkąt ekipie UniGlass.
Najwyżej ocenionym zawodnikiem MVP został Grzegorz Jankowski z zespołu DeSeniors, najlepszym bramkarzem - Rafał Brzósko z drużyny Trójkąt, królem strzelców turnieju - Michał Pardo z UniGlass.
Na koniec, uczestnicy otrzymali puchary, medale i statuetki, wręczone przez dyrektora MOSiR Andrzeja Modzelewskiego. Sędzią głównym turnieju był Radosław Jemieliety.