Reklama

Uroczyste nałożenie paliusza

25/09/2022 08:00

Metropolita białostocki abp Józef Guzdek otrzyma paliusz. Nałoży go - w imieniu papieża Franciszka - nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

W niedzielę (25.09) odbędzie się uroczyste nałożenie paliusza metropolicie białostockiemu arcybiskupowi Józefowi Guzdkowi.

-  Aktu tego, podczas liturgii mszy świętej, dopełni w imieniu Papieża Franciszka Nuncjusz Apostolski w Polsce, Arcybiskup Salvatore Pennacchio - poinformował bp Henryk Ciereszko, wikariusz generalny Archidiecezji Białostockiej. 

Paliusz jest to nakładana na ornat taśma koloru białego, wykonana z jagnięcej wełny, z wyszytymi czarnym jedwabiem sześcioma krzyżami. Jest on oznaką jedności z Biskupem Rzymu i władzy, jaką posiada metropolita we własnej prowincji kościelnej. Paliusze poświęcane są przez papieża, przechowywane na grobie św. Piotra, a następnie uroczyście przekazywane w Rzymie przez papieża nowo mianowanym metropolitom w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Reklama

- Zbliżające się wydarzenie, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszam, przyjmijmy jako szczególne wezwanie do okazania jedności z naszym Pasterzem, Arcybiskupem Józefem oraz gorącej modlitwy w jego intencji i jego posługi pasterskiej, w naszej Archidiecezji. Niech w tę niedzielę, we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, będzie też zanoszona specjalna modlitwa w tych intencjach - apeluje biskup Ciereszko.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 16:30 w Archikatedrze Białostockiej. 

Źródło: Archidiecezja Białostocka

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości