Reklama

Urzędnicy UM zarabiają więcej, niż średnia w województwie!

15/02/2011 12:46

W łomżyńskim Urzędzie Miasta pracuje 195 osób - podobnie, jak w urzędach innych miast tej wielkości. Okazuje się jednak, że nasi urzędnicy zarabiają sporo powyżej średniej wojewódzkiej. W dodatku trzy osoby pełniące stanowiska kierownicze, nie ma wykształcenia wyższego!

3.730 zł brutto - tyle średnio, bez uwzględnienia "trzynastek" i nagród, zarabiają urzędnicy pracujący w łomżyńskim ratuszu.

Okazuje się, że  urzędnicy zarabiają o ok. tysiąc złotych więcej, niż średnie wynagrodzenia w województwie podlaskim, i o ponad  500 zł  więcej od średniego wynagrodzenia w sektorze publicznym w województwie podlaskim. Takie dane za 2009 rok przedstawiła warszawska Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, przygotowująca bilans otwarcia.

W powiecie łomżyńskim zaś średnie wynagrodzenie w administracji państwowej wynosi 2993,68 zł - blisko 800 złotych mniej, niż w łomżyńskim Urzędzie Miasta.

Reklama

Podczas analizy struktury zatrudnienia, kancelaria wskazała na fakt, że trzy stanowiska kierownicze: dwie osoby na stanowisku Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz jedna na stanowisku Dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji mają jedynie wykształcenie średnie. W sumie z wykształceniem średnim pracują w łomżyńskim urzędzie 63 osoby.

Cechą charakterystyczną naszego urzedu jest też wysoki wiek zatrudnionych. 45 proc. pracowników stanowią osoby w wieku 50 lat i starsze. Aż 12 proc. urzędników ma zaś uprawnienia do świadczeń emerytalnych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama