Reklama

Veneda ma zielone światło

07/04/2011 17:43

Po 11 latach starań wreszcie jest- kielecka spółka Echo Investment doczekała wydania pozwolenia na budowę Galerii Veneda. Przedstawiciel firmy odebrał dziś pozwolenie z rąk prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze zakupy w Venedzie zrobimy przed Bożym Narodzeniem 2012 roku. Uruchomienie galerii jest bowiem przewidziane na czwarty kwartał przyszłego roku.

W galerii o powierzchni ok. 40 tys. metrów kwadratowych znajdzie się hipermarket Tesco, 80 butików i część gastronomiczna. Dookoła galerii powstanie 600 miejsc parkingowych.

Pozwolenie zostało wydane, mimo, że Echo Investment nie zamierza jednak korzystać z przyłączenia do ciepłowni miejskiej. O uzależnienie wydania pozwolenia od umowy firmy z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Łomży zabiegał m.in. radny Zbigniew Lipski.

Reklama

Spółka argumentuje jednak, że ciepło w Łomży jest za drogie, dlatego zamierza wybudować własną ciepłownię.

W kwietniu poznamy też prawdopodobnie opinię Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku w sprawie legalności planu zagospodarowania przestrzennego, uchwalonego przez poprzednią radę miasta. Jeśli sąd uzna, że uchwała radnych była prawomocna, nic już nie powinno stanąć Echo Investment na przeszkodzie w postawieniu galerii. Spółka zabiega o to od jedenastu lat.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości