Reklama

Veneda może się budować

31/05/2011 19:41

Ostateczne pozwolenie na budowę Galerii Veneda jest już w rękach Echo Investment- poinformował Wojciech Gepner, rzecznik prasowy spółki. Galeria może ruszać z budową. Z dużym prawdopodobieństwem oznacza to, że Veneda wyprzedzi Galerię Narew.

Spółka Echo Investment o budowę galerii w Łomży zabiega od jedenastu lat. Zgoda na budowę obiektu została wydana spółce w kwietniu. Teraz wojewoda podlaski Maciej Żywno umorzył postępowanie odwoławcze w sprawie wydania pozwolenia.

Ostateczne pozwolenie na budowę przyspieszy tempo budowy galerii.  Pierwsze prace przy skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej i Sikorskiego  już trwają. Przygotowywany jest teren pod budowę obiektu. Sama budowa ruszy prawdopodobnie za kilka tygodni- zgodnie z zapowiedzami przedstawicieli spółki, jeszcze w czerwcu.

Reklama

Do tego czasu powinien zapaść też wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który rozpatruje skargę mieszkańców Łomży, zaskarżających miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Ukończenie budowy Galerii Veneda z hipermarketem Tesco i 80 butikami ma zakończyć się przed Bożym Narodzeniem 2012 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości