To kolejny fragment trasy Via Baltica, którym będziemy mogli pojechać w lipcu br. Jak przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na odcinku Stawiski - Szczuczyn trwają ostatnie prace, a zaawansowanie rzeczowe inwestycji to prawie 95 proc.
"W ramach inwestycji powstała dwujezdniowa droga ekspresowa, po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każdy (+2,5 m pas awaryjny) o nawierzchni z betonu cementowego. Ponadto wybudowano węzeł Grabowo łączący trasę S61 z DP1828B oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP): Zabiele Wschód i Zabiele Zachód" - czytamy.
Umowę na realizację odcinka pomiędzy końcem obwodnicy Stawisk i początkiem obwodnicy Szczuczyna, o długości ok. 18 km, GDDKiA podpisała z końcem października 2017 roku. Inwestycja realizowana jest w formule Projektuj i buduj, a prace w terenie ruszyły we wrześniu 2019 roku, po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wartość kontraktu to ponad 346 mln zł.
Po udostępnieniu do ruchu tego odcinka wykonawca dokończy w ciągu dwóch miesięcy pozostałe prace.
Materiał VIDEO został opublikowany przez GDDKiA