Reklama

[VIDEO] Prezydent: Więcej środków nie ma

28/02/2012 12:28

- Na razie protestów jako takich, po podziale środków na sport, nie ma- zapewnia prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Podczas konferencji prasowej prezydent przyznał, że jak do tej pory dotarły do niego tylko uwagi od prezesa Klubu Szachowego "Maraton" i prezesa klubu karate. - Pieniądze zostały podzielone w 100 proc., więcej środków nie ma- dodał Mieczysław Czerniawski.

Wyniki konkursów na wsparcie zadań z zakresu szkolenia sportowego, przygotowania do rozgrywek oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej zostały ogłoszone w ubiegłym tygodniu.

Najwięcej kontrowersji wzbudził podział 240 tys. zł na tzw. sport seniorski. Największą dotację, 120 tys. zł, dostał ŁKS 1926. 30 tys. zł przypadło w udziale Ludowemu Łomżyńskiemu Klubowi Sportowemu "Prefbet Śniadowo", 60 tys. zł dostał AZS PWSIiP, a dotację po 10 tys. zł UKS "Jedynka" i GUKS "Dwójka".

- Jasno powiedziałem, że na sport seniorski wydam 240 tys. złotych. W ubiegłym roku określiłem, że są to cztery dyscypliny: ekstraklasa tenisa, lekkoatletyka w dwóch klubach- Prefbet i Narew, oraz ŁKS, piłka siatkowa kobiet i piłka ręczna- powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej  prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - To jest sport seniorski, na który zdecydowałem się dać ekstra środki. Pozostałe kluby uczestniczą w normalnym podziale.

Reklama

Prezydent dodał, że część klubów mogła skorzystać z dotacji w ramach "Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2012 rok". W tym wypadku jednak nie można prowadzić zajęć, za które obowiązuje pełna odpłatność.

- Środki są ściśle ograniczone i ja ich nie rozciągnę. Zostały podzielone w 100 proc.- podsumował prezydent Czerniawski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości