Reklama

[VIDEO+FOTO] Mazovia Tour po raz pierwszy zagościł w Łomży

25/07/2013 15:44

Pierwszy raz w 62-letniej historii Międzynarodowy Wyścig Kolarski dookoła Mazowsza "Mazovia Tour" przejechał przez Łomżę. Ponad 120 kolarzy z ośmiu ekip polskich i siedmiu zagranicznych rywalizujących na trasie wyścigu zakończyło trzeci jego etap na mecie zlokalizowanej przy ul. Giełczyńskiej, wcześniej trzykrotnie okrążając miasto.

Mimo tak wyjątkowego wydarzenia w mieście, nie cieszyło się ono zbyt wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Nieliczne grupki ciekawskich zbierały się na trasie przejazdu i na mecie, a wręczenie trofeów na Starym Rynku najlepszym kolarzom trzeciego etapu obserwowało ok. 100 osób.

Trzeci etap Mazovia Tour wystartował w samo południe z Wysokiego Mazowieckiego. Kolarze mieli do przejechania trasę o długości 160 kilometrów wiodącą przez Szumowo i Nowogród do Łomży. Najszybciej pokonał ją Białorusin Siarhiej Papok, który tym samym umocnił się na prowadzeniu. Było to drugie zwycięstwo etapowe tego zawodnika. Kolejne miejsca na podium zajęli Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) oraz Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team).

Reklama

Na Starym Rynku w Łomży zwycięsców udekorowali m.in. prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek i Wicewojewoda Wodlaski Wojciech Dzierzgowski.

- Przede wszystkim chciałem pogratulować zwycięzcom, ale również pogratulować wszystkim kolarzom, którzy dojechali do mety. Ogromnie się cieszę, że Łomża jest po raz pierwszy miastem etapowym. Sądzę, że w przyszłym roku finisz kolejnego etapu będzie przed ratuszem. Sądzę, że na Stary Rynek zaprosimy o wiele więcej mieszkańców, aby mogli oklaskiwać wspaniałych kolarzy. Dziękuję serdecznie i do zobaczenia za rok - powiedział prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.

Reklama

Miasto Łomża dofinansowało III etap 56. Mazovia Tour kwotą 30 tys. złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości