37 uczestników stanęło na starcie rozegranych dziś w Stacji Narciarskiej "Rybno" II Zawodach Narciarskich "Rybno 2013" w slalomie gigancie. Podzieleni na cztery grupy zawodnicy rywalizowali na dystansie 300 metrów. Mimo, iż chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę na świeżym powietrzu, to młodzi narciarze walczyli również o zwycięstwo.
Największa konkurencja była w grupie B czyli chłopców z roczników 2001-2005, gdzie zgromadziło się 21 zawodników. Najlepszy czas w tej grupie uzyskał Arkadiusz Komorowski. Wyprzedził on Juliana Narewskiego i Norberta Dobkowskiego. W grupi dziewcząt w tym samym wieku (grupa A) znalazło się pięć dziewcząt. Czołowe miejsca zajęły w niej Julia Gołębiewska, Izabela Czerwonko i Weronika Jankowska. Medalowe trójki z obu grup udekorował okazałymi pucharami i dyplomami wójt Gminy Łomża Jacek Nowakowski.
W starszych grupach dziewcząt i chłopców, z roczników 1997-2000 rywalizowało 10 chłopców i tylko jedna dziewczyna. Oczywiście nie miała ona problemu z wygraniem swojej grupy C, natomiast wśród chłopców najlepszy okazał się Adrian Matysiewicz, wyprzedzając Kacpra Sienickiego i Łukasza Szeligowskiego. Trzeba podkreślić, że triumfator starszej grupy chłopców, mimo iż z rocznika 2000 czyli najmłodszego w tej grupie, uzyskał jednocześnie najkrótszy czas przejazdu w całych zawodach. Puchary dla starszej młodzieży ufundował Starosta Łomżyński Lech Szabłowski, a wręczyła je w jego imieniu członek Zarządu Powiatu Łomżyńskiego Wiesława Masłowska.
Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w slalomie gigancie i drobne upominki.
- Poziom sportowy zawodów był bardzo różny. U niektórych uczestników widać było już całkiem niezłą technikę zjazdu. Inni dopiero niedawno zaczęli swoją przygodę z nartami. Ale w zawodach zorganizowanych już drugi rok z rzędu chodzi przecież głównie o dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu - przyznał sędzia główny zawodów Rafał Dmochowski.