Reklama

[VIDEO+FOTO] Tenisiści rozpoczęli rozgrywki ligowe

21/04/2012 09:11

Pierwsza w historii Łomży liga tenisa ziemnego wystartowała w piątek na kortach SM "Perspektywa". Rozegrane zostały pierwsze mecze, są pierwsi zwycięzcy i pierwsi pokonani. Udział w rozgrywkach bierze 16 amatorów tej dyscypliny.

- Od chwili przejęcia na mocy porozumienia ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Perspektywa" kortów tenisowych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS organizowaliśmy co roku po dwa turnieje tenisowe indywidualne i deblowe. W pewnym momencie przyszedł nam do głowy pomysł, żeby więcej ludzi zaczęło grać w tenisa, żeby propagować tę dyscyplinę sportu. Dlatego w ubiegłym roku zacząłem sondować grających, czy taka liga przyjęłaby się. Ludzie podchwycili temat i dzisiaj startujemy właśnie z tą ligą - tłumaczy genezę utworzenia rozgrywek Sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS w Łomży Lech Malinowski.

Rozgrywki potrwają dwa miesiące, ale w zamyśle organizatorów nie jest to jednorazowy projekt.

Reklama

- W przyszłości planujemy, jeśli będzie zainteresowanie, utworzenie II Ligi, takiej rywalizacji na zasadzie spadających i wchodzących do I Ligi deklaruje Malinowski.- Stworzyliśmy tę Ligę z panem Leszkiem Malinowskim z LZS-u łomżyńskiego mając kilka celów. Najważniejszy z nich to integracja grających. Poza tym dużo ludzi gra w tenisa, przychodzi tutaj, bawi się, ale część z nich chce rywalizacji. Nie każdy może wziąć udział w turnieju, bo trzeba w nim zagrać cztery mecze. Tutaj jest możliwość zagrania jednego meczu co trzy, cztery dni. Można dać z siebie wszystko i raczej każdy grający w tenisa na trochę wyższym poziomie to wytrzyma. W turniejach jest to troszkę inaczej stąd liga jest lepsza dla takich właśnie osób - tłumaczy współorganizator Ligi Krzysztof Chełstowski.

Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji uruchomiona została strona internetowa Łomżyńskiej Ligi Tenisowej pod adresem http://www.lomzynskaligatenisowa.ligspace.pl .

Reklama

- Zapraszamy na naszą stronę internetową. Tam są wszystkie wyniki, jest na bieżąco uzupełniany terminarz, będą zdjęcia, będą krótkie relacje z meczów i wszystkie informacje. Zapraszamy również do kibicowania na żywo. Spróbujemy tak ułożyć mecze, żeby na raz było kilka meczów rozgrywanych - zachęca Chełstowski, który nie tylko współorganizuje rozgrywki, ale również aktywnie w nich uczestniczy jako zawodnik.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości