Reklama

[VIDEO+FOTO] VI Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych

29/04/2013 05:45

Zawodnicy z Białorusi triumfowali w rozegranych w niedzielę 28 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych. Zajęli oni całe podium klasyfikacji generalnej, a najlepszy okazał się Vladimir Veremeichik, emerytowany dyrektor szkoły szachowej z Grodna, który zgromadził 17.5 pkt z 22 partii. Kolejna dwa miejsca na podium przypadły również gościom z Grodna, a zajęli je Andrei Olchovik i Oleg Ermoshuk (obaj po 16.0 pkt). 

Najlepszy z Polaków, IM Stanisław Kostyra, zajął 4. miejsce, a na 10. pozycji sklasyfikowany został najlepszy zawodnik K. Sz. MARATON Wojciech Walewski. Oprócz klasyfikacji generalnej prowadzone były również klasyfikacje w grupach. I tak najlepszą kobietą została Kenul Hasanova (Łomża), najlepszym weteranem - Wawrzyniec Górski (Pisz), a najlepszym mieszkańcem Łomży - Vafa Mammadov. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczył dziekan Wyższej Szkoły Agrobiznesu dr Andrzej Borusiewicz.

- Tegoroczne Mistrzostwa okazały się po raz kolejny sukcesem organizacyjnym. Wspaniale układa nam się współpraca z Wyższą Szkołą Agrobiznesu, która nie tylko udostępnia nieodpłatnie swoją aulę, ale również wspiera organizację zawodów udostępniając swoje zaplecze techniczne i osobowe. Oczywiście wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, który rokrocznie udziela dotacji na organizację tej imprezy - mówi prezes Klubu Szachowego MARATON w Łomży Grzegorz Kotarski.

Reklama

- Nieco słabiej w tym roku wypadli polscy szachiści pod względem sportowym, ale dzięki temu po raz kolejny uświadomili sobie, że trzeba ciągle nad sobą pracować. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy za to od gości z zagranicy o grze naszych juniorów. Wszystkich jednak przebiła 12-letnia Zuzia Kalinowska z Białegostoku, która okazała się najlepsza w nieoficjalnym, juniorskim openie - dodaje Kotarski.

W grupach wiekowych juniorów triumfowali:

C-18

1.     Marcin Łukaszewski

2.     Piotr Niedbała

3.     Paweł Salamoński

Reklama

D-18

1.     Joanna Filipkowska

C-14

1.     Bartosz Kotarski

2.     Szymon Sienkiewicz

3.     Mateusz Kurnicki

D-14

1.     Zuzanna Kalinowska

2.     Magdalena Łukaszewska

3.     Sylwia Mroczkowska

C-10

1.     Adam Borusiewicz

D-10

1.     Monika Marcińczyk

2.     Amelia Borusiewicz

Organizację Mistrzostw wsparli finansowo: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Alior Bank w Łomży, a upominki dla wszyskich juniorów ufundowała księgarnia Stylowaczytelnia.pl. Sali i wsparcia w postaci zaplecza technicznego użyczyła już szósty rok z rzędu Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. Sędział głownym był Robert Michalak (sędzia klasy I z licencją FIDE), a rundowym - Andrzej Zalewski (kl. I). Zawody rozegrane zostały w znakomitej, sportowej atmosferze fairplay, bez konieczności interwencji ze strony sędziów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości