Reklama

W Gminie Łomża powstał Zakład Usług Komunalnych

02/07/2015 06:56

Pierwsza uchwała, jaką podjęli radni Gminy Łomża podczas obrad X sesji dotyczyła utworzenia zakładu usług komunalnych gminy Łomża. Na jego potrzeby zakupiony został już  ciągnik marki New Holland z przyczepą samowyładowczą, który służył będzie do prac zlecanych przez nowo utworzony zakład.

Podczas X sesji Rady Gminy Łomża, która odbyła się we wtorek 30 czerwca zaprezentowany został najnowszy nabytek gminy - ciągnik marki New Holland z przyczepą samowyładowczą, który służył będzie do prac zlecanych przez nowo utworzony zakład usług komunalnych.

Pierwsza uchwała jaka została zaproponowana w porządku obrad sesji dotyczyła właśnie utworzenia zakładu usług komunalnych gminy Łomża. Wójt wraz z pracownikiem odpowiedzialnym za utworzenia zakładu komunalnego Sławomirem Gawrychem przedstawili główne założenia funkcjonowania jednostki, cele do osiągnięcia, koszty przedsięwzięcia oraz korzyści płynące dla gminy z jej powstania.

Reklama

Zakład będzie wykonywał zadania związane z utrzymaniem czystości i porządku, z zakresu bieżącego i zimowego utrzymywania dróg, urządzaniem, konserwacją i pielęgnacją zieleni gminnej, bieżącym utrzymywaniem i konserwacją gminnej infrastruktury technicznej i wykonywaniem prac remontowo – budowlanych.

Na pierwsze wyposażenie w środki obrotowe jednostki przeznaczona została kwota w wysokości 106 tys. zł, a na zakupy inwestycyjne – 204 tys. zł. Formalnie zakład rozpocznie działalność 1 sierpnia 2015 r. Utworzenie ZUK spotkało się z jednogłośnym poparciem radnych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości