Już niedługo kobiety między 50. a 69. rokiem życia będą mogły wykonać bezpłatne badanie piersi. Sprawdź, kiedy mammobus przyjedzie do Łomży.
Rak piersi stanowi około 23% wszystkich zachorowań wśród nowotworów i jest przyczyną około 14% zgonów. Początkowo nie daje on żadnych objawów, ale wcześniejsze wykrycie daje większe szanse na wyleczenie.
- Ważne jest, aby dojrzałe kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany. Ryzyko zachorowania na raka piersi znacznie wzrasta po 50 roku życia- informuje NFZ Podlaski Oddział Wojewódzki w Białymstoku
27.04.2023, godz.: 09:00-17:00, ŁOMŻA, ul. aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 33
MAMMOBUS PRZY KAUFLANDZIE
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 50. a 69. rokiem życia raz na 2 lata.
Etap podstawowy:
Szpital Wojewódzki im. Kard. S. Wyszyńskiego, Łomża, Piłsudskiego 11
Etap pogłębionej diagnostyki:
Szpital Wojewódzki im. Kard. S. Wyszyńskiego, Łomża, Piłsudskiego 11
źródło: NFZ Podlaski Oddział Wojewódzki w Białymstoku
zdj. główne: pacjent.gov.pl