W kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego (filia parafii pw. św. Brunona w Łomży) odbędą się prawosławne nabożeństwa. Pierwsza prawosławna Boska Liturgia będzie sprawowana 10 kwietnia 2022 r.
29 marca w Kurii Diecezjalnej w Łomży odbyło się spotkanie dotyczące możliwości sprawowania prawosławnych nabożeństw w świątyniach rzymskokatolickich na terenie miasta Łomży. Arcybiskupa białostockiego i gdańskiego Jakuba reprezentował ks. prot. Marek Wawreniuk. Biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego reprezentowali ks. kan. Jacek Czaplicki, wikariusz Biskupi ds. duszpasterstwa ogólnego Diecezji Łomżyńskiej oraz ks. kan. Jan Krupka, diecezjalny rzecznik prasowy.
Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska informuje. iż w toku rozmów duchowieństwa, wiernym Cerkwi prawosławnej zaproponowano możliwość sprawowania nabożeństw w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego, będącym filialną świątynią parafii rzymskokatolickiej pw. św. Brunona w Łomży.
Duchowni ustalili, iż pierwsza prawosławna Boska Liturgia będzie sprawowana dnia 10 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00. Kolejne nabożeństwo w Łomży przewidziane jest na dzień 24 kwietnia 2022 r. o godz. 9.00, kiedy to Kościół prawosławny obchodzić będzie święto Zmartwychwstania Pańskiego.
Ks. prot. Marek Wawreniuk spotkał się również z prezydentem Łomży. W komunikacie czytamy, że tematem rozmów była szeroko rozumiana opieka duszpasterska nad społecznością ukraińską przebywającą na terenie Łomży oraz w jej okolicach. Wizyta w sąsiednim mieście była również okazją do spotkania z Uchodźcami w ośrodkach Caritas diecezji łomżyńskiej.
Źródło: Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska/oprac. mylomza