W październiku odbędą się kolejne pogrzeby dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali znajdujących się na terenie diecezji łomżyńskiej, bądź rodzice pozostawili je świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych.
Pogrzeby Dzieci Utraconych odbędą się w siedmiu miastach naszej diecezji
"Zapraszamy na tę uroczystość Wszystkich, którzy chcą pożegnać Dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć ich rodziców" - czytamy w komunikacie Kurii.
Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. W całej Polsce sprawowane są wtedy msze święte, modlitwy w intencji dzieci, symboliczne pochówki i wykłady psychoterapeutów. Tego dnia myślimy o dzieciach zmarłych przed swoimi narodzinami i modlimy się za ich rodziców przeżywających ból i żałobę.