Reklama

W Łomży odbył się pogrzeb dzieci utraconych [FOTO]

09/10/2021 11:49

​​​​​​​W parafii Bożego Ciała w Łomży odbyły się uroczystości pogrzebowe dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je świadomie, by zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych.

Pogrzeb dzieci martwo urodzonych w Łomży odbył się w parafii pw. Bożego Ciała. Po mszy świętej, kondukt żałobny udał się na cmentarz komunalny przy ul. Przykoszarowej, gdzie urnę z prochami zmarłych dzieci złożono w Grobie Dzieci Utraconych.

Podobne uroczystości odbyły się dziś również w innych miastach naszej diecezji: Grajewie, Kolnie, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej i Zambrowie.

Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest na całym świecie 15 października. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości