Billboardy z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się na terenie całego kraju w związku z trwającą kampanią wyborczą. Widoczny na zdjęciu plakat to element kampanii Platformy Obywatelskiej, który w ostatnim czasie pojawił się również w Łomży.
Ze wstępnych informacji wynika, że jest to pierwszy tego typu billboard, który pojawił się na terenie naszego miasta. Baner, na którym widać połowę twarzy prezesa Prawa i Sprawiedliwości z dużym napisem "Ja jestem zagrożeniem" znajduje się na Szosie Zambrowskiej, a dokładnie w miejscu, które umożliwia zobaczenie go wszystkim wjeżdżającym do Łomży od strony Zambrowa.
"Szanowni państwo, Kaczyński jest dla Polski zagrożeniem" - takimi słowami rozpoczął przemowę Krzysztof Truskolaski podczas dzisiejszej konferencji prasowej kandydatów Koalicji Obywatelskiej w Białymstoku. Miejsce konferencji nie było przypadkowe, bowiem za plecami kandydatów KO widniał dokładnie ten sam plakat, który również możemy zobaczyć w Łomży.
“Ja jestem zagrożeniem” - znaczenie i interpretacja hasła kampanii wyborczej
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zwrócili uwagę na aspekty życia, którym ich zdaniem zagraża Jarosław Kaczyński, a mianowicie mowa m.in. o edukacji, służbie zdrowia, bezpieczeństwie, a także bezpieczeństwie ekonomicznym.
- Pan Kaczyński jest zagrożeniem dla Polski, jest zagrożeniem dla Polaków, dlatego 15 października wygramy te wybory i zrobimy wszystko, żeby sytuacja ekonomiczna Polaków, sytuacja ekonomiczna Polski, żeby tę sytuację doprowadzić do normy. PiS robi wszystko, żeby Polskę maksymalnie zadłużyć - powiedział Krzysztof Truskolaski podczas dzisiejszej konferencji prasowej kandydatów Koalicji Obywatelskiej w Białymstoku.
Plakaty znalazły swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niezależnie od oceny pomysłów i metod prowadzenia kampanii wyborczych przez wszystkie partie polityczne, ich efekty z pewnością zobaczymy 15 października.