Reklama

W Łomży zlikwidowano nielegalny salon gier hazardowych

11/02/2025 08:14

Zabezpieczono sześć automatów do gier oraz gotówkę i telefony komórkowe. Dwie osoby usłyszały zarzuty.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z łomżyńskiej KAS skontrolowali w Łomży jeden z lokali. Z ustaleń mundurowych wynikało, że urządzane są w nim nielegalne gry hazardowe.

- Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier, gotówkę przeznaczoną na ewentualne wygrane, a także 3 telefony i notatki z zapiskami dot. wpłat i wypłat za gry- informuje Krajowa Administracja Skarbowa w Białymstoku.

Nadzorujący nielegalny biznes mężczyzna prowadził selekcję wchodzących do lokalu klientów, wykorzystując do tego zainstalowany monitoring oraz zdalnie otwierany elektrozamek w drzwiach. 21-latek usłyszał zarzut pomocnictwa w prowadzeniu gier hazardowych wbrew przepisom. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Reklama

Kara grzywny grozi również obecnemu w lokalu 32-latkowi, który uczestniczył w nielegalnej grze na jednym z automatów.

Oprócz sankcji karnych osobom urządzającym gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych grozi kara pieniężna 100 tys. zł za każdy nielegalny automat.

Źródło: KAS
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama