Kia Ceed w nowym oznakowaniu trafiła na wyposażenie policjantów KMP w Łomży. - Służyć będzie policjantom z wydziału ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu - informuje oficer prasowa KMP w Łomży.
Auto posiada silnik benzynowy o pojemności 1482 cm3 i mocy 160 koni mechanicznych. Radiowóz ma nowy wzór oznakowania.
- Do dotychczasowego dodane zostały jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że pojazd jest bardziej widoczny. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Wszystko po to, aby policjanci podróżujący nowymi radiowozami byli bezpieczniejsi. Samochód wyposażony jest w czujnik systemu bezpieczeństwa i kamerę cofania. Koszt pojazdu to 150 tysięcy złotych. Radiowóz będzie służył policjantom z wydziału ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu - mówi oficer prasowy KMP w Łomży.
Reklama
Zakup radiowozu był współfinansowany przez budżet Policji w wysokości 75 tysięcy złotych oraz Urząd Miasta Łomża, również w kwocie 75 tysięcy złotych.
zdj. KMP w Łomży