Ponad 500 uczestników stanęło dziś po południu na starcie Biegu Tropem Wilczym. Bieg po raz piąty zorganizowany został w Piątnicy przez środowiska patriotyczne przy wsparciu wójta. Sportowa rywalizacja poświęcona została upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych.
Dzisiejszy bieg zorganizowany został z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzony jest 1 marca.
Mimo, iż pogoda nie dopisała, to na starcie pojawiło się ponad 500 osób - od najmłodszych, nawet kilkuletnich dzieci po osoby w wieku już emerytalnym.
Najszybciej symboliczny dystans 1963 metrów (jest on nawiązaniem do roku, w którym zginął ostatni w Polsce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) przebiegł Paweł Grygo z Łomży.
Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale i dyplomy, a najszybsi otrzymali także puchary. Wszyscy obecni natomiast, bez względu na to czy biegli czy nie, mogli posilić się gorącą grochówką i pieczonymi kiełbaskami.
Na podium dzisiejszego biegu stanęli:
Bieg Rodzinny (dzieci do 12 roku życia)
dziewczęta:
1. Amelia Narewska
2. Amelia Ferenc
3. Małgorzata Piszczatowska
chłopcy:
1. Bartosz Lemański
2. Hubert Popkowski
3. Adrian Chrzanowski
Bieg Open
kobiety:
1. Sylwia Czartoryska
2. Marta Borkowska
3. Izabela Zaczek
mężczyźni:
1. Paweł Grygo
2. Damian Kwiatkowski
3. Michał Chojnowski
Bieg służb mundurowych:
kobiety:
1.Hanna Kobrzyńska
2. Natalia Gacioch
3. Katarzyna Polit
mężczyźni:
1. Adam Szydlik
2. Karol Kaczkowski
3. Bartek Ciuchnicki