Reklama

W Piątnicy pobiegli Tropem Wilczym [FOTO]

03/03/2019 20:39

Ponad 500 uczestników stanęło dziś po południu na starcie Biegu Tropem Wilczym. Bieg po raz piąty zorganizowany został w Piątnicy przez środowiska patriotyczne przy wsparciu wójta. Sportowa rywalizacja poświęcona została upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych.

Dzisiejszy bieg zorganizowany został z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzony jest 1 marca.

Mimo, iż pogoda nie dopisała, to na starcie pojawiło się ponad 500 osób - od najmłodszych, nawet kilkuletnich dzieci po osoby w wieku już emerytalnym.

Najszybciej symboliczny dystans 1963 metrów (jest on nawiązaniem do roku, w którym zginął ostatni w Polsce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) przebiegł Paweł Grygo z Łomży.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale i dyplomy, a najszybsi otrzymali także puchary. Wszyscy obecni natomiast, bez względu na to czy biegli czy nie, mogli posilić się gorącą grochówką i pieczonymi kiełbaskami.

Reklama

Na podium dzisiejszego biegu stanęli:

Bieg Rodzinny (dzieci do 12 roku życia)

dziewczęta:

1. Amelia Narewska
2. Amelia Ferenc
3. Małgorzata Piszczatowska

chłopcy:

1. Bartosz Lemański
2. Hubert Popkowski
3. Adrian Chrzanowski

Bieg Open

kobiety:

1. Sylwia Czartoryska
2. Marta Borkowska

3. Izabela Zaczek

mężczyźni:

1. Paweł Grygo
2. Damian Kwiatkowski
3. Michał Chojnowski

Bieg służb mundurowych:

kobiety:

1.Hanna Kobrzyńska
2. Natalia Gacioch
3. Katarzyna Polit

mężczyźni:

1. Adam Szydlik
2. Karol Kaczkowski
3. Bartek Ciuchnicki

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości