Reklama

W Piątnicy walczyli bokserzy [FOTO i VIDEO]

16/03/2014 19:52

32 walki bokserskie obejrzeli w ciągu weekendu kibice tej dyscypliny, którzy pojawili się w sobotę i niedzielę w hali sportowej w Piątnicy. W Międzynarodowym Turnieju Bokserskim zmierzyli się młodzi pięściarze z Okręgowego Związku Bokserskiego Białystok z rywalami z PSV Schwerin. Jak się okazało, w niemieckiej ekipie, oprócz trenerów, znalazł się tylko jeden rodowity Niemiec. Międzynarodowy skład nie miał jednak wpływu na poziom sportowy, który okazał się naprawdę wysoki.

- Praktycznie każdy z tych chłopaków ma na koncie kilkakrotnie więcej walk niż nasi zawodnicy. Spotkanie z tak doświadczonymi rywalami było dla nas bardzo cenne - mówili zadowoleni z rywalizacji polscy trenerzy.

Pierwszego dnia stoczono sześć walk sparingowych i 12 turniejowych. Wystąpili w nich również podopieczni Zbigniewa Maleszewskiego z BKS TIGER Łomża. Swoje walki turniejowe wygrali Mateusz Gawęcki i Daniel Maleszewski. Pokonani z ringu zeszli Adrian Oleksiej i Marcin Kapelewski.

- Marcin, mimo porażki, zasługuje jednak na duże brawa, bo stoczył świetną walkę i przegrał naprawdę minimalnie - podkreśla Maleszewski.

Reklama

Walki sparingowe nie były werdyktowane, bo chodziło o zdobywanie doświadczenia, a nie wyniki.

W niedzielę odbyły się jeszcze cztery sparingi i dziesięć walk turniejowych, gdzie zostały nieco "wymieszane" kategorie wagowe.

Początek współpracy z Niemcami z PSV Schwerin zapowiada się naprawdę owocnie. Nasi zawodnicy zostali już zaproszeni do rewizyty w Niemczech, gdzie pojadą jesienią tego roku.

- Chcemy rozwijać naszą przyjaźń. Po to tu przyjechaliśmy. Zastaliśmy perfekcyjnie przygotowane zawody i tym chętniej zapraszamy naszych polskich przyjaciół do nas - mówił trener niemieckiej ekipy Ralf Grabow.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama