W rozegranym dzisiaj półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski ŁKS 1926 Łomża wysoko pokonał trzecioligową Pogoń Łapy. W finale 22 czerwca nasza drużyna zmierzy się z Włókniarzem Białystok.
Od początku spotkania prym na boisku wiedli biało-czerwoni, to oni atakowali i stwarzali zagrożenie pod bramką golkipera, jednocześnie piastującego rolę trenera Pogoni - Andrzeja Olszewskiego.
W 20 minucie bramkarz z Łap skapitulował, po pięknym i celnym strzale z długiego rogu Tarnowski dał prowadzenie łomżanom. Do końca pierwszej połowy piłkarze ŁKS-u mieli jeszcze wyborne okazje do podwyższenia wyniku, jednak brakowało szczęścia.
W drugiej połowie przyszły beniaminek III ligi też nie chciał słyszeć o oddaniu inicjatywy gościom z Łap. ŁKS kontrolował równe 45 minut gry na boisku. Rywale przez ten czas mogli się poszczycić tylko kilkoma niegroźnymi, oddanymi z dystansu strzałami na bramkę Masłowskiego. W 66. minucie Cychol silnym strzałem z pola karnego pokonał Olszewskiego, a 10. minut przed końcem meczu na 3:0 podwyższył Bernatowicz.
W pięknym i ciekawym meczu ŁKS 1926 Łomża wyeliminował Pogoń Łapy, awansując do finału Okręgowego Pucharu Polski.
W wielkim finale 22 czerwca zmierzymy się z Włókniarzem. Drużyna z Białegostoku pokonała w dzisiejszym półfinale Cresovię Siemiatycze 1-0.