Reklama

W przyszłym tygodniu wypłaty wyrównań do zaniżonych płac

08/01/2022 18:43

Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie, na mocy którego w przyszłym tygodniu rozpoczną się wypłaty wyrównań za zaniżone pobory wypłacone na początku stycznia – poinformował dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

Chodzi o sytuację nieprawidłowego naliczania wypłat. 

W przyszłym tygodniu rozpocznie się proces wypłacania wszystkich różnic. Rzecznik rządu wyjaśnił, że każda osoba, która otrzymała wynagrodzenie "nie w takiej wysokości, w jakiej powinna, a powinna otrzymać wyższe, otrzyma dodatkowy przelew, korygujący różnicę".

Na mocy rozporządzenia stracą także skuteczność deklaracje o rezygnacji z ulgi dla klasy średniej, do podpisywania których nakłaniali pracowników niektórzy pracodawcy.

– Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu obniżamy podatki poprzez zwiększenie kwoty wolnej, poprzez podniesienie drugiego progu podatkowego, poprzez zmianę istotnych zasad rozliczania podatków. To powoduje, że beneficjentami tej reformy będzie 18 mln Polaków. To są osoby, które zyskują na reformie: będą miały wyższe pensje poprzez obniżone podatki. To jest serce tej reformy – mówił w czasie konferencji prasowej rzecznik rządu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości