Podczas zbliżającego się weekendu w sali Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży, w ramach Międzynarodowego Turnieju Koszykówki "Mechaniak Basket 2012" zmierzą się zespoły z województwa podlaskiego i Litwy. Łomżę w turnieju reprezentować będą dwie drużyny "Mechaniaka" i drużyna I Liceum Ogólnokształcącego. Oprócz łomżyńskich koszkarzy wystąpią również zespoły z Białegostoku (VI LO), Puńska (LO) oraz Lazdiju Sporto Centras (Litwa).
- Turniej rozegrany będzie w II grupach po 3 zespoły systemem „każdy z każdym” - informują organizatorzy.
Rozgrywki trwać będą 2 dni. W sobotę wszystkie drużyny stoczą pojedynki grupowe, natomiast w niedzielę odbędą się mecze finałowe o miejsce V, III i I.
PROGRAM TURNIEJU
Sobota
9:00 Gr A 1 - 3 Mechaniak I – I LO Łomża
10.30 Gr B 1 - 3 Lazdijaj – Mechaniak II
12.00 Gr A 2 - 3 Puńsk - I LO Łomża
13.30 Gr B 2 – 3 VI LO B-stok – Mechaniak II
17.00 OTWARCIE TURNIEJU
17.15 Gr A 1 – 2 Mechaniak I – Puńsk
18.30 Gr B 1 – 2 Lazdijaj – VI LO B-stok
Niedziela
Mecze finałowe:
10.00 mecz o V miejsce pomiędzy drużynami, które zajęły w grupach III miejsce
11.30 mecz o III miejsce pomiędzy drużynami, które zajęły w grupach II miejsce
13.00 mecz o I miejsce pomiędzy drużynami, które zajęły w grupach I miejsce
14:30 Uroczyste zakończenie turnieju oraz wręczenie nagród
Organizatorzy w osobach Dyrektora ZSMiO nr.5 w Łomży Jacka Koconia i trenera drużyn Mechaniaka Bogusława Cichockiego zapraszają sympatyków koszykówki do dopingowania łomżyńskich drużyn.
Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców "Mechaniak Basket 2012" rozegrany zostanie w dniach 20-21.10.2012 w hali sportowej ZSMiO nr 5 w Łomży przy ul. Przykoszarowa 22.