Miłośnicy sportów walki mogą za darmo poszerzyć swoje umiętności w wybranych dyscyplinach. Łomżyński Klub Karate przez całe wakacje prowadzi darmowe treningi K-1, kickboxing i karate kyokushin. Trening mogą podjąć osoby od 12. roku życia. Górnych ograniczeń wiekowych nie ma!
Sporty walki zdobywają w Łomży coraz większą popularność. W mieście odbywają się treningi karate, MMA, jiu- jitsu, taekwondo czy boksu. Udział w zajęciach jest jednak płatny, zwykle do 100 złotych za miesiąc.
Wakacyjne zajęcia w ŁKK zostały jednak dofinansowane w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2012 rok, dzięki czemu łomżyniacy mogą z nich skorzystać za darmo.
Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w środy. Uczestnicy między 12. a 15. rokiem życia trenują o godz. 17.00, a starsi o godz. 18.30. Zajęcia odbywają się w dojo przy Al. Legionów 60B.