Długo wyczekiwane wakacje stały się dziś faktem. Uczniowie i nauczyciele udają się na zasłużony wypoczynek po pracowitym roku szkolnym, a my sprawdziliśmy, jakie związane z tym emocje towarzyszyły w II Liceum Ogólnokształcącym.
Bardzo dobrze, może być, średnio, słabo, mogło być lepiej - takie i wiele podobnych opinii wyrazili uczniowie "Drugiego", których zapytaliśmy o ich wrażenia po zakończonym właśnie roku szkolnym. Licealiści różnili się jeśli chodzi o ocenę swoich wyników szkolnych, ale już pytani o samą szkołę, swój pobyt w niej, byli jednomyślni. Wszyscy są zadowoleni, że właśnie to jest ich szkoła i nie zamieniliby jej na żadną inną.
Początek wakacji, to oczywiście również okazja do pytań o wakacyjne plany. Są różne, Oczywiście w planach są wyjazdy, ale też praca lub pozostanie w domu.
Nieco inne plany na tegoroczne wakacje niż zwykle ma jedynie dyrektor II Liceum Józef Przybylski, który w tym roku kończy swoją pracę zawodową i po 45 latach przechodzi na zasłużoną emeryturę. Doświadczony nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży w Zespole Szkół Drzewnych i II LO, które od podstaw tworzył i którym przez 23 lata kierował nie zamierza jednak ograniczać swojej aktywności na polu działalności społecznej. Pan dyrektor był jednak wyraźnie wzruszony tym, że przyszedł ten czas odpoczynku.
Zapraszamy do oglądania naszego materiału, na którym niektórzy z licealistów obiecują w przyszłym roku szkolnym poprawę... Pamiętajcie, że to nagranie będzie dowodem :)