Reklama

"Wakacje z MŁKS" i Prezydentem Łomży

30/07/2015 09:19

Czy Łomża będzie stolicą Polski? Kiedy w naszym mieście będzie lotnisko? Czy Pan Prezydent był na ostatnim meczu ŁKS? Takie pytania usłyszał Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski od młodych zawodników Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, którzy we wtorek gościli w Ratuszu.

Chłopcy z rocznika 2006-2007 zwiedzali Urząd, poznawali jego pracę. W środę zaś włodarz miasta osobiście pojechał na ich trening i wziął udział we wspólnym meczu. Wszystko odbyło się w ramach akcji "Wakacje z MŁKS".

Dwudziestoosobowa grupa młodych adeptów futbolu, trenująca na co dzień w łomżyńskim klubie, do Ratusza przybyła z koordynatorkami półkolonii, Agnieszką Łęgowską i Magdaleną Trojanowską.

- Jest to jedna z form spędzania wakacji przez dzieci. Chłopcy ze względu na wiek, nie mają możliwości wyjechania na żadne obozy i kolonie – mówi pierwsza z nich.

Reklama

- Zwiedzaliśmy już obiekty sportowe, teraz przyszedł czas na Ratusz, w kolejnych dniach planujemy między innymi wyjście do Muzeum Północno-Mazowieckiego – dodaje Magdalena Trojanowska.

Nadzieje łomżyńskiej piłki odwiedziły m.in. salę konferencyjną, były również w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie usłyszały słynny "Marsz Mendelsona". Złożyły wizytę także zastępcy Prezydenta - Agnieszce Muzyk. Wycieczkę oprowadził Mariusz Giełgut, doradca Prezydenta. Akcentem kończącym pobyt w magistracie była wizyta w gabinecie włodarza miasta.

Reklama

Młodzi zawodnicy rozmawiali z Prezydentem na różne tematy, zadając liczne pytania. Na koniec podarowali mu koszulkę Młodzieżowego ŁKS, z nazwiskiem i nr 10.

- Bardzo dziękuję za prezent. Sprawiliście mi wielką frajdę. Życzę Wam samych sukcesów, zarówno w szkole, jak i na boisku. Wy stanowicie przyszłość tego miasta i naszego ŁKS-u – mówił Mariusz Chrzanowski.

Następnego dnia Prezydent udał się osobiście na stadion przy u. Zjazd, by obejrzeć trening młodych piłkarzy.

- Bardzo fajnie popatrzeć na tych chłopaków. Widać u nich ten młodzieńczy zapał, piłka sprawia im wielką radość – podkreślał.

Reklama

Gospodarz grodu nad Narwią wziął też udział w pokazowym meczu, sprawiając tym samym ogromną frajdę młodym futbolistom.

- Super, że Prezydent znalazł czas i z nami pograł – cieszyli się.

Prezydentowi na boisku towarzyszyli jego doradca Mariusz Giełgut oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Modzelewski.

Organizatorem "Wakacji z MŁKS", jest Stowarzyszenie MŁKS.

- Część środków pozyskaliśmy z Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej – zaznacza Marcin Trojanowski, prezes zarządu MŁKS.

Reklama

Cała akcja potrwa do 7 sierpnia br.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości